Amarello Macieira

Kopalnie tego niesamowitego kamienia naturalnego mieszczą się na Półwyspie Iberyjskim. Granit w swej strukturze ciepły, niczym tamtejsze klimaty. Bez wątpienia może rozkochać w sobie nawet najbardziej wymagającego miłośnika natury. Doskonale komponuje z otoczeniem, na pewno nikogo nie zniechęci.

Granit Amarello przybył do nas z gorącej Hiszpanii. Nazwa Amarello kojarzy się z czymś bardzo słodkim i tu wszystko się zgadza ponieważ takie właśnie jest Amarello. Patrząc na niego nie trudno się domyśleć, że jego wnętrze jest bardzo ciepłe i smaczne. Delikatne odcienie złota i brązu na jasnym beżowym tle wywołują dobry nastrój. Jeśli lubicie naturę, a kolory ziemi są w Waszym guście, Crema Terra jest odpowiedzią.

Parametry techniczne

Kraj pochodzenia:
Hiszpania
Kolor kamienia:
beżowy, złoty, zółty, czarny, brązowy
Gęstość objętościowa (kg/m3):
2570 kg/m3
Nasiąkliwość:
0,2%
Wytrzymałość na zginanie (MPa):
15,3 MPa
Wytrzymałość na ściskanie (MPa):
1980 kg/cm2
Zastosowanie:
blaty kuchenne, blaty łazienkowe, schody, posadzki
Powierzchnia:
polerowana lub palona
Dostępność materiału:
duże płyty 2 i 3 cm

Struktura i ziarno tego pięknego granitu jest raczej jednolita i drobna. Równomiernie ułożona przez naturę tworzy przepiękną całość. Czasem w kamieniu może pojawić się bardzo naturalnie wyglądająca smuga w odcieniu brązowo-czarnym, lecz nadaje to do całości uroku. Poczucia na pewno, że mamy do czynienia z kamieniem naturalnym, którym jest granit. Płyty z tego pięknego hiszpańskiego granitu dostępne na rynku są w strukturze polerowanej, jak i palonej. Przepięknie wygląda pocięty na okładziny schodów zewnętrznych, mowa tu o palonej (antypoślizgowej) strukturze. Naświetlany słońcem pięknie mieni się w nim złoto, a we wnętrzu doskonale komponuje z białymi ścianami. Bez wątpienia rozjaśni wnętrze każdego domu.