Emperador Dark

Cechą charakterystyczną Emperadora jest dość mocno porowata struktura. W powierzchni tego marmuru można zauważyć wyraźne wgłębienia, które przeważnie wypełniane są żywicą epoksydową.

Emperador Dark to materiał, który idealnie wkomponuje się w ekskluzywną łazienkę. Swoją brązową barwą nada ciepła każdemu wnętrzu oraz wprowadzi ciekawy motyw ozdobny. Najładniej prezentuje się w dużych elementach na ścianach oraz blatach, ale równie pięknie wyglądają z niego posadzki wewnątrz budynków. Innym ciekawym pomysłem na wykorzystanie Emperadora są brodziki prysznicowe, umywalki, okładziny kominkowe oraz stoliki okazjonalne np. kawowe, konsole. Często za granicą można natknąć się na piękne kawiarnie wysokiej klasy wykończone właśnie w Emperadorze. W miejscach ozdobionych tak pięknym kamieniem naturalnym siedzi się po prostu z przyjemnością, a ciasto czy kawa smakuje jeszcze lepiej.

Parametry techniczne

Kraj pochodzenia:
Hiszpania
Kolor kamienia:
brąz, beż, biel
Gęstość objętościowa (kg/m3):
2700
Nasiąkliwość:
0,4%
Wytrzymałość na zginanie (MPa):
21 MPa
Wytrzymałość na ściskanie (MPa):
ok. 136 MPa
Zastosowanie:
blaty łazienkowe, schody, posadzki wewnętrzne
Powierzchnia:
polerowana
Dostępność materiału:
płytki 61x30,5cm, płyty grubości 2 i 3 cm

Każdy element z tego hiszpańskiego marmuru (wydobywanego w regionie Alicante) nadaje wnętrzu smaku oraz niezwykle ekskluzywnego wyglądu. Najlepiej komponuje się z kolorami beżowymi, jasnymi brązami typu „kawa z mlekiem”, czy też złotymi, toffi. Jeśli chodzi o inne materiały to projektanci najczęściej łączą Emperador Dark z drewnem – daje to w efekcie niesamowicie efektowne i naturalne wnętrze, w którym poczujemy się zrelaksowani. Ważnym aspektem przy tworzeniu nowoczesnych, designerskich wnętrz jest minimalizm oraz zachowanie proporcji, dlatego też marmur, a szczególnie jego ilość powinna być stosowana z rozwagą, aby nie przytłoczyć wnętrza nadmiarem kolorów. Jednak korzystając z porady dobrego projektanta nie będziemy musieli się o to martwić, a efekt wykorzystania marmuru będzie wprost powalający.