Impala

Przepiękny kamień o ciemnej kolorystyce. Jednak nie jest to monotonny kamień, gdyż na tym ciemnym tle widoczne są wtopione srebrne bądź szare łuski (płatki).

Impala jako kamień naturalny może występować w trzech odcieniach. Jasnym (light), średnim (medium) oraz ciemnym (dark). Każdy więc zdoła coś wybrać z tej bogatej kolorystyki. Impala jest granitem wyjątkowo odpornym na warunki atmosferyczne. Sprawi się więc zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Ze względu na walory estetyczne tego granitu, bardzo często wybierany jest przez naszych klientów. Jego piękno szczególnie można zauważyć stosując ją na blaty kuchenne. Wtedy meble nabierają blasku przez delikatnie mieniące się srebrne łuski. Z powodzeniem można także z tego uniwersalnego kamienia wykonać przepiękne schody w stylu zarówno nowoczesnym, jak i stylowym. W zależności od wnętrza w jakim je wkomponujemy.

Parametry techniczne

Kraj pochodzenia:
RPA
Kolor kamienia:
szarość, czerń
Gęstość objętościowa (kg/m3):
2840-2990 kg/m3
Nasiąkliwość:
0,08-0,32%
Wytrzymałość na zginanie (MPa):
21,58-24,10 MPa
Wytrzymałość na ściskanie (MPa):
220,7-260 MPa
Zastosowanie:
blaty łazienkowe, schody, posadzki
Powierzchnia:
polerowana, palona, antykowana
Dostępność materiału:
płytki 1cm, duże płyty 2 i 3 cm

Piękno Impali możemy wyeksponować stosując ją jako blacik na starym, ukochanym babcinym stoliku. Nadając mu świeżości i nowego zachwycającego wyglądu. Z tego ciekawego granitu możemy wykonać także parapety. Ten niby mały dodatek, a robi tak wiele. Jest to tak efektowny granit, że firany mogą być zbędne. Wystarczy postawić kwiat i okno nabiera charakteru i elegancji. Granit pięknie eksponuje się w każdym wnętrzu. Zarówno w nowoczesnym jak i starym bądź eklektycznym.Oferowana przez nas Impala pochodzi z RPA jest kamieniem wysokiej wytrzymałości w przede wszystkim jakości. Jest odporna na wysokie temperatury, spokojnie można stawiać na niej gorące garnki czy też kroić a przy tym nie ulega zniszczeniu. Granit Impala dzięki swojemu ciekawemu kolorowi często wybierany jest przez klientów ponieważ nie widać na nim kurzu. Głównie przyciąga wzrok jednak piękna jej struktura. Kamień polecany dla osób lubiących otaczać się przedmiotami eleganckimi i nieprzeciętnymi.