Juparana

Granit Juparana to połączenie brązowo-szarego tła oraz różu przechodzącego wzdłuż kamienia. To wszystko wygląda bardzo zjawiskowo czyniąc granit doskonałym dopełnieniem stylowego wnętrza. Bardzo urodziwy oraz nietuzinkowy kamień.

Granit z dominującym jasnym brązem w asyście pięknych i delikatnych przebarwień w odcieniach szarości oraz różu. Swoim pięknem doda uroku nawet najbardziej nudnym wnętrzom.  Indyjski kamień o egzotycznej nazwie Juparana to propozycja dla miłośników naturalnych rozwiązań. Jego malownicza struktura pełna jest różnorodnych barw i odcieni. Granit zdecydowanie charakterny, nie dla każdego. Wyraźna, kolorowa barwa, wygląda cudownie, promieniując i oddając swoje ciepło - zawsze poprawi nam humor.

Parametry techniczne

Kraj pochodzenia:
Indie
Kolor kamienia:
brąz, róż, szarość
Gęstość objętościowa (kg/m3):
2652 kg/m3
Nasiąkliwość:
0,26%
Wytrzymałość na zginanie (MPa):
16,09 MPa
Wytrzymałość na ściskanie (MPa):
152-169 MPa
Zastosowanie:
blaty kuchenne, blaty łazienkowe, schody, posadzki, kominki, parapety
Powierzchnia:
polerowana
Dostępność materiału:
płytki 1cm, duże płyty 2 i 3 cm

Indyjska Juparana jest granitem niesamowicie ciepłym,  świetnie pasującym do wnętrz charakternych. Zdecydowanie odmieni  każde pomieszczenie i nada mu nowego znaczenia. Znajdzie swe zastosowanie zarówno w postaci blatu kuchennego, pięknych okładzin schodów jak i bajecznej posadzki czy efektownego kominka.Za każdym razem spotykana wydaje się być inny. Jest to jednak w stu procentach prawda ponieważ należy do grupy granitów niepowtarzalnych. Kamień nad wyraz jednorazowy i bardzo stylowy. Szczególnie polecany wszystkim osobom, które szukają czegoś wyjątkowego, a zarazem nietuzinkowego. Perełka wśród granitów oferowanych na rynku kamieniarskim. Na długo pozostanie w sercu każdego napotkanego przechodnia. Magia kamienia naturalnego gwarantowana.