Nero Marquina

Nero Marquina jest kamieniem naturalnym, marmurem pochodzącym z Hiszpanii. Bardzo ładnie pasującym do nowoczesnych, niestandardowych wnętrz. Marmur o szczególnym odcieniu czerni w połączeniu z białymi smugami.

Wyjątkowo piękny jest to kamień. Za każdym razem spotykany wydaje się być inny. Jest to jednak w stu procentach prawda ponieważ należy do grupy marmurów niepowtarzalnych. Wydobywany w hiszpańskich kopalniach za każdym razem daje nam możliwość odkrywania go na nowo. Z każdym nowo wydobytym blokiem skalnym staje się co raz to ciekawszy. Połączenie dwóch współgrających idealnie ze sobą kolorów tworzy niesamowitą, bardzo okazałą całość.

Parametry techniczne

Kraj pochodzenia:
Hiszpania
Kolor kamienia:
czerń, biel
Gęstość objętościowa (kg/m3):
2700
Nasiąkliwość:
0,4%
Wytrzymałość na zginanie (MPa):
21 MPa
Wytrzymałość na ściskanie (MPa):
ok. 136 MPa
Zastosowanie:
blaty łazienkowe, schody, stoliki, elementy ozdobne
Powierzchnia:
polerowana
Dostępność materiału:
płytki 1cm, duże płyty 2 i 3 cm

Szczególne piękno, które dostarcza nam kamień Nero Marquina ujawnia się dopiero podczas skomponowania z całym otoczeniem mieszkania,zarówno w formie pięknego blaty czy jedynie dodatku meblowego nadającego luksusu. Kamień nad wyraz nowoczesny i bardzo stylowy. Zdecydowanie elegancki. Szczególnie polecany wszystkim osobom, które szukają czegoś wyjątkowego a zarazem nietuzinkowego. Perełka wśród marmurów oferowanych na rynku kamieniarskim. Marmur chętnie wybierany przez architektów i projektantów wnętrz, którzy w sposób idealny potrafią wkomponować go w projektowane przez siebie wnętrza, zarówno te mieszkaniowe jak i budynki użyteczności publicznej tj. muzea, hotele, restauracje. Marmur od lat cieszący się ciągłym zainteresowaniem oraz traktowany jako materiał ekskluzywny.