Prado Gold

Naszym oczom ukazuję się przepiękny kamień, przedstawiający pustynne piaski przeplatane malowniczymi ścieżkami prowadzącymi w nieznane. Magiczna podróż-gwarantowana.

Prado Gold to granit pochodzenia Indyjskiego. Jego ciekawą strukturę cechuje mocne użylenie. W tle widać dominuje kolor piaskowy natomiast najbardziej rzucają się w oczy czarne przerosty, przechodzące wzdłuż płyty. Całość tworzy coś pięknego, na pewno bardzo naturalnego. Zdecydowanie jeden z cieplejszych granitów dla odważnych ludzi.

Parametry techniczne

Kraj pochodzenia:
Indie
Kolor kamienia:
żółty, piaskowy, szary, czarny
Gęstość objętościowa (kg/m3):
2750-2760 kg/m3
Nasiąkliwość:
0,25-0,28%
Wytrzymałość na zginanie (MPa):
24,56-33,6 MPa
Wytrzymałość na ściskanie (MPa):
152-169 MPa
Zastosowanie:
blaty kuchenne, blaty łazienkowe, schody, posadzki
Powierzchnia:
polerowana
Dostępność materiału:
płytki 1cm, duże płyty 2 i 3 cm

Wybierając Prado Gold na pewno decydujemy się na odrobinę szaleństwa i zabawy kolorami jakie dała nam natura. Materiał dla odważnych i wymagających klientów, szukających odmienności i niesztampowości w kreowaniu wnętrz. Granit ten raczej nie wzbudzi zainteresowania ludzi szukających spokoju w architekturze. Odpowiednio zastosowany może natomiast zainteresować większość poszukiwaczy mocnych wrażeń. Bez wątpienia należy do grona bardzo interesownych kamieni, wzbudzających pożądanie. Pomysł jak stworzyć kuchnię inną niż wszystkie? Czy domowe schody muszą pozostać niezauważone? Jedno jest pewne – wybierając granit Prado Gold na nowo zrozumiesz naturę i cudowne skarby jakimi nas obdarzył.