Realizacja ta miała miejsce w domu jednorodzinnym w Zabrzu, zamieszkałym przez osoby w średnim wieku. Do wykonania blatów kuchennych została użyty płyta granitowa grubości 3 cm o wyjątkowej palecie barw. Jest to granit z dominującym jasnym beżem w asyście pięknych i delikatnych przebarwień w odcieniach szarości i złota. Cały blat wypolerowano na wysoki połysk, a krawędzie delikatnie fazowano. Wszystkie elementy granitowe zostały całościowo zaimpregnowane profesjonalnymi preparatami dla kamieni naturalnych.

Odbiorcy projektu to ludzie posiadający własny, niepodważany styl, który doskonale odzwierciedla ich charaktery. Granit wykorzystany przy tej realizacji to indyjskie Kashmir White. Jest to jeden z ładniejszych granitów, pod którego nazwą kryje się wiele niespodzianek. Przy bliskim kontakcie doglądamy całą gamę odmiennych od siebie kolorów. Kashmir White jest granitem niesamowicie ciepłym idealnie pasującym do domu naszych klientów. Zdecydowanie ożywiło pomieszczenie i nadało mu blasku. Całość wkomponowana odpowiednio w meble tworzy wyjątkowy klimat w tak istotnym miejscu jakim jest kuchnia.

Przed przystąpieniem do prac upewniliśmy się, że prace stolarskie zostały zakończone. Wykonaliśmy kompleksowy pomiar mebli w domu klientów. Po uzyskaniu wszystkich parametrów technicznych, mogliśmy zabrać się do wycinania oraz obrabiania poszczególnych elementów granitowych. Realizacja tego projektu przebiegała bezproblemowo w bardzo miłej atmosferze. Zlecając naszej firmie wykonaniu blatu kuchennego z granitu, odbiorcy projektu odmienili design kuchni za sprawą odważnych barw, które zdecydowanie nadały jej odpowiedniego, niespotykanego charakteru.

Kompleksowa realizacja blatu kuchennego trwała około tygodnia. Klienci nie sądzili, że stworzymy tak ciekawą i nietuzinkową kuchnię w ich domu.