Realizacja ta miała miejsce w pięknej willi położonej na obrzeżach Śląska przy samym lesie. Schody zostały wykonane z płyty granitowej grubości 2 i 3 cm o ciekawej strukturze antypoślizgowej  (palonej) zalecanej do wykonywania elementów zewnętrznych budynków na których będą przemieszczać się ludzie.  Wszystkie elementy odpowiednio wycięto i obrobiono na specjalistycznych maszynach. Wszystkie elementy granitowe zostały całościowo zaimpregnowane profesjonalnymi preparatami dla kamieni naturalnych.

Eagle Red jest to granit wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne, występujący w strukturze polerowanej jak i palonej. Granit w odcieniu brązu oraz czerwieni o strukturze gruboziarnistej z delikatnie przebijającą się czernią. Ciekawa propozycja kamienia naturalnego do wytwarzania schodów, parapetów czy elementów murków. W przypadku opisywanej realizacji brązowy odcień granitu pięknie pasuje do koloru dachówki oraz odpowiednio kontrastuje z jasną elewacją wysuwając się na pierwszy plan budynku.

Miłośnicy kamiennych elementów i piękna przyrody zlecający nam wykonanie schodów zwrócili uwagę na walory użytkowe kamienia ze względu na częste odwiedzanie domu przez znajomych oraz zabezpieczenie granitu przez ewentualnymi czynnikami zewnętrznymi pochodzącymi z roślin i kwiatów stawianych bezpośrednio na schodach.

Całość prac była dla nas wyzwaniem począwszy od pomiaru przez wycinanie łukowatych elementów stopni a kończywszy na długim montażu i całkowitym czyszczeniu oraz impregnacji położonego granitu.

Schody oraz posadzka w granicie Eagle Red-piękno kamienia naturalnego w czystej postaci.