Bajeczna kuchnia w nowoczesnym wydaniu obłożona czarnym granitem o nazwie Absolute Black. Realizacja ta miała miejsce w apartamencie klientów na jednym z katowickich osiedli. Do wykonania blatów kuchennych została użyta płyta granitowa grubości 3 cm o wyjątkowo czarnej głębi. Cały blat wypolerowano na wysoki połysk, a krawędzie delikatnie fazowano. Wszystkie elementy granitowe zostały całościowo zaimpregnowane profesjonalnymi preparatami dla kamieni naturalnych.

Odbiorcy projektu to ludzie kochający nowoczesność i ponadczasowość jednocześnie zachowując swój charakter. Granit wykorzystany przy tej realizacji to indyjski Absolute Black. Jest to kamień o jednolitej strukturze, czysto czarny z minimalnymi dodatkami w postaci delikatnych, srebrnych łusek. Odpowiednio wypolerowany Absolte Black oddaje efekt lustra, przez co pomieszczenie staje się przestrzenne. Całość wkomponowana odpowiednio w meble tworzy wyjątkowy klimat w tak istotnym miejscu jakim jest kuchnia. Klienci poprzez odpowiednie naświetlenie obszaru blatu kuchennego uzyskali intrygujący ton oraz indywidualny charakter tego miejsca.

Młodzi ludzie zlecając naszej firmie wykonaniu blatu kuchennego zdecydowanie określili, że priorytetem w tym wypadku będzie gra świateł, która podkreśli piękno kamienia naturalnego. Wybór granitu był oczywisty – Absolut Black. Przed przystąpieniem do prac upewniliśmy się, że prace stolarskie zostały zakończone. Wykonaliśmy kompleksowy pomiar mebli w apartamencie klientów. Po uzyskaniu wszystkich parametrów technicznych, mogliśmy zabrać się do wycinania oraz obrabiania poszczególnych elementów granitowych. Realizacja tego planu działania przebiegała wyjątkowo swobodnie, ponieważ apartament nie był jeszcze zamieszkały.

Kompleksowa realizacja blatu kuchennego trwała około tygodnia. Klienci nie sądzili, że ta głęboka i prosta czerń wywoła tak wiele pozytywnych emocji.