Kuchnia w stylu Art Deco z odrobiną klasycznego stylu obłożona czarnym granitem o nazwie Absolute Black. Realizacja ta miała miejsce w nowo wybudowanym osiedlu apartamentów w jednej z gliwickich dzielnic. Do wykonania blatów kuchennych została użyta płyta granitowa grubości 3 cm koloru czarnego. Cały blat wypolerowano na wysoki połysk, a krawędzie delikatnie fazowano.  Blat granitowy wyposażono w efektowny ociekacz wyszlifowany w kamieniu, który wygląda bardzo efektownie. Wszystkie elementy granitowe zostały całościowo zaimpregnowane profesjonalnymi preparatami dla kamieni naturalnych.

Wykonanie blatów zlecili nam sympatyczni ludzie po pięćdziesiątce, zamiłowani w nowoczesności przy zachowaniu pewnych standardów wykończeniowych. Granit wykorzystany przy tej realizacji to indyjski Absolute Black. Jest to kamień o jednolitej strukturze, czysto czarny z minimalnymi dodatkami w postaci delikatnych, srebrnych łusek. Odpowiednio wypolerowany czarny granit pięknie się błyszczy oraz odbija światło, przez co pomieszczenie staje się przestrzenne. Całość wkomponowana odpowiednio w meble tworzy wyjątkowy klimat w tak istotnym miejscu jakim jest kuchnia. Klienci poprzez wybór czarnych elementów granitowych uzyskali ciekawy kontrast względem mebli oraz efekt przestrzeni za sprawą odpowiednio wypolerowanych powierzchni kamienia ,który działa jak lustro.

Odbiorcy projektu to ludzie dojrzali, zapracowani, którzy po przyjściu do swojego ukochanego domu pragną cieszyć się pięknem swojego wnętrza. W trakcie pierwszej wizyty w naszym biurze zdecydowanie określili swoje potrzeby. Blat kuchenny ma być na lata, łatwy w użytkowaniu oraz ciemniejszy od mebli. Wybór granitu był oczywisty – czarny granitowy blat o nazwie Absolute Black spełnił wszystkie te wymogi. Przed przystąpieniem do prac upewniliśmy się, że prace stolarskie zostały zakończone. Wykonaliśmy kompleksowy pomiar mebli w mieszkaniu klientów. Po uzyskaniu wszystkich parametrów technicznych, mogliśmy zabrać się do wycinania oraz obrabiania poszczególnych elementów granitowych. Ponieważ kliencie kupili mieszkanie z rynku pierwotnego a do dyspozycji mieli jeszcze dotychczasowe mieszkanie my mogliśmy swobodnie zabrać się do pracy. Montaż blatów zajął nam około sześciu godzin. Domownicy po przyjściu z pracy nie mogli uwierzyć że ich kuchnia jest praktycznie gotowa. Reakcja szczęśliwego klienta-bezcenna.

Prace kamieniarskie od momentu pomiaru do momentu montażu trwały ok 10 dni. Całość zaskoczyła wszystkich w tym nas samych.