Kolejna duża realizacja budownictwa miejskiego. Odrestaurowana poniemiecka kamienica  z bogatą historią przeszła gruntowny remont. Zaprzyjaźniony z nami wykonawca obiektu zwrócił się z prośbą o wykonanie na inwestycji obłożenia szarym granitem elementów schodów, posadzek oraz murków. Całość naszych prac ok 150 m2 granitu  Rosa Beta. Zaangażowanie całego naszego zespołu od projektantów przez kamieniarzy na naszym warsztacie aż po montażystów pochłonęło miesiąc czasu.

Granitowe elementy użyte przy opisywanej realizacja to włoska Rosa Beta. Kamień ten jest świetnym uzupełnieniem do ciężko już dostępnego granitu polskiego o wysokiej jakości i odpowiednim gabarycie płyt.

Rosa Beta jest granitem o ciekawej jasno szarej kolorystyce z delikatną nutą beżu. Granit na pewno godny polecenia o jednolitym kształcie i odpowiedniej powtarzalności. Granit dostępny w naszej ofercie zarówno w strukturze polerowanej jak i palonej (antypoślizgowej, stosowanej często na zewnątrz budynku).

Schody przez budynkiem z dwóch jego stron zostały obłożone granitem palonym natomiast elementy podstopnic oraz murki wokół granitem polerowanym.

Do wykonania wszystkich stopni użyliśmy granitu grubości 3 cm. , natomiast podstopnice oraz cokoliki mają grubość 2 cm.

Kamienne elementy murków wycięte zostały z 3 cm. płyt Rosa Beta o płaszczyźnie polerowanej. Na wszystkich elementach murków budynku wycieliśmy rowki po stronach zewnętrznych granitu.

To jedna z bardziej udanych naszych realizacji schodów. Wszyscy przechodnie są zgodni, granit jest najładniejszym elementem całego budynku.