Awangardowa kuchnia z kamienia naturalnego typu Wiscont White. Realizacja wykonana w domu wolnostojącym na jednym z prestiżowych osiedli Gliwic. Podstawą tego projektu jest płyta granitowa o grubości 3 cm, o łącznym wymiarze 6 m2 w fakturze polerowanej. Całość mebli w zabudowie kuchennej wraz z wyspą, została pokryta kamieniem naturalnym. Wszystkie elementy granitowe zostały całościowo zaimpregnowane profesjonalnymi preparatami dla kamieni naturalnych.

Nabywcą projektu jest młoda, niezależna kobieta, prowadząca własny biznes z zamiłowaniem do gotowania. Priorytetem podczas pracy w kuchni jest dla niej duża powierzchnia robocza, która umożliwi wyrażenie siebie poprzez przyrządzanie potraw gościom. Granit wykorzystany przy tej realizacji to indyjski Wiscont White. Jest to kamień naturalny o klasycznej bieli przechodzący w szarość z przeplataną czernią. Całość prezentuje się niebanalnie. Klientka dzięki zachowaniu klasycznych kolorów mebli i dodatków w kuchni otrzymała

połączenie standardu wraz z intrygującymi cieniami na blacie. Tym sposobem stworzyliśmy pionierską przestrzeń niewielkim kosztem. Przed przystąpieniem do prac, wykonaliśmy kompleksowy pomiar kuchni w domu klientki. Po uzyskaniu wszystkich parametrów technicznych, mogliśmy zabrać się do wycinania oraz obrabiania poszczególnych elementów granitowych. Podczas prac związanych z remontem nie wystąpiły żadne utrudnienia. Całość przebiegła poprawnie, ponieważ dom nie był zamieszkały na co dzień.

Kompleksowa realizacja kuchni trwała około tygodnia, uśmiech klientki po odbiorze prac był bezcenny.