Poniżej przedstawiamy Państwu jedną z naszych bardziej wymagających realizacji kuchennych. Założeniem klienta było stworzenie niepowtarzalnej kuchni w ciemnej tonacji. Do spokojnych  i elegancko wyglądających frontów w kolorze antracytowym musieliśmy dobrać blaty, które miały ożywić oraz nadać nieprzewidywalnego, trochę drapieżnego charakteru całej kompozycji. Wybór padł na fenomenalnie wyglądający i nieprzewidywalny w strukturze kwarc naturalny o nazwie Belvedere, która jeszcze bardziej podkreśla jego unikatowy wygląd.

Do wykonania były blaty kuchenne  w kształcie litery L oraz spora, wolnostojąca wyspa z przewidzianym otworem na płytę indukcyjną. Dla uzyskania eleganckiego efektu oraz ze względów praktycznych płyta została zlicowana z blatem wyspy – należy mieć na uwadze, że nie każda płyta się do tego nadaje. Dodatkowo bok wysypy tworzy wnękę w którą wkomponowują się hookery został podświetlonym paskiem led, który po włączeniu wydobywa głębię kolorów z kamienia dając niesamowite efekty wizualne.

Innym elementem wymagającym precyzji wykonania, efektownym, a przy tym praktycznym był zlew sklejany z elementów kamienia oraz ociekacz – pochylnia odprowadzająca wodę do komory zlewu.

Wszystkie te dodatki w połączeniu z pięknem kwarcu Belvedere oraz elementami dopełniającymi jak czarna szyba na ścianę dały fenomenalny efekt końcowy.