Kuchnia w stylu Shabby chic w nowoczesnej odsłonie z kamiennymi blatami Wiscont White. Realizacja ta miała miejsce w budynku starej poniemieckiej szkoły w Zabrzu, gdzie pomieszczenia typu klasy, zostały zaaranżowane na lokale mieszkalne. Do wykonania blatów kuchennych została użyta płyta granitowa grubości 3 cm koloru biało-czarnego. Cały blat wypolerowano na wysoki połysk, a krawędzie delikatnie fazowano. Blat granitowy wyposażono w efektowny ociekacz wyszlifowany w kamieniu, który wygląda intrygująco a przy tym jest wyjątkowo praktyczny. Wszystkie elementy granitowe zostały całościowo zaimpregnowane profesjonalnymi preparatami dla kamieni naturalnych. Dopełnieniem całości są efektowna deska do krojenia z granitu oraz taca serwująca naszej autorskiej marki Artigiano

Wykonanie blatu kuchennego zostało zlecone nam przez młodych ludzi przed trzydziestką, którzy bardzo lubią niesztampowe projekty. Granit wykorzystany przy tej realizacji to indyjski Wiscont White. Jest to kamień o wyjątkowym odcieniu, ponieważ nieregularność czarnych maz na biało-szarym tle powoduje intrygujący chaos, na który nie każdy ma odwagę się zgodzić. Odpowiednio wypolerowany pięknie i soczyście podkreśla swoją barwę. Całość wkomponowana odpowiednio w kredens, który przedstawili nam klienci stworzyła obraz unikatowej kuchni. Odbiorcy projektu to ludzie, którzy uwielbiają ciekawe i piękne wnętrza-niekoniecznie praktyczne. Nie lubią szablonów i jak zaznaczyli „ich mieszkanie musi mieć duszę i musi o nich mówić wiele…”W trakcie pierwszej wizyty w naszym biurze jednogłośnie określili swoje potrzeby. Pokazali nam zdjęcie rodzinnego kredensu, któremu zamierzali nadać drugie życie.

Blat kuchenny długi, w jednym kawałku, miejsce na ociekacz i intrygujący kontrasty w barwie kamienia. Wybór granitu był jednogłośny – Wiscont White. Przed przystąpieniem do prac upewniliśmy się, że kredens o którym wspominali klienci nadaje się do zamontowania blatu i będzie stabilny. Wykonaliśmy kompleksowy pomiar mebla w mieszkaniu klientów a przy okazji zlecono nam kolejną pracę tj. blat roboczy na stelaż singerowskiej maszyny do szycia – również w odcieniu Wiscont White, który miał być spójny z wizją całego aneksu kuchennego. Po uzyskaniu wszystkich parametrów technicznych, mogliśmy zabrać się do wycinania oraz obrabiania poszczególnych elementów granitowych. W związku z tym, że klienci nie zamieszkiwali lokalu my mogliśmy swobodnie zabrać się do pracy. Montaż blatów zajął nam około trzech godzin. Efekt końcowy onieśmielił klientów i nas wykonujących jednocześnie.

Cała realizacja projektu trwała 4 dni robocze. To jedna z ciekawszych realizacji indywidualnych klientów bez pomocy projektanta.