Miejsce zadumy wiernych zaprojektowane w stylu nowoczesnym w pobliżu skupiska zabrzańskich osiedli mieszkaniowych. Wnętrze kościoła zostało kompleksowo wyłożone granitem od posadzek, schodów, cokolików aż po prezbiterium. Granitem dominującym we wnętrzu kościoła jest afrykańskie Cape Red. Kamień poddano dokładnej obróbce zarówno maszynowej jak i ręcznej, dzięki czemu uzyskano na jego powierzchni wysoki połysk.

Przed przystąpieniem do ogółu prac musieliśmy odpowiednio doradzić proboszczowi parafii w wyborze odpowiednich kamieni które nie tylko odpowiednio skomponują z pozostała architekturą kościoła ale także spełnią oczekiwania pod względem długoletniego użytkowania przez wiernych.
Wybór padł na granit w odcieniu czerwieni o nazwie African Red oraz szarego Light Grey.

Znaczną część czasu przy tej realizacji zajął dość skomplikowany pomiar oraz dokładny kosztorys dla kościoła. Elementy granitowe były cięte oraz obrabiane w naszych halach produkcyjnych przez mniej więcej dwa tygodnie. Montaż zajął naszej ekipie doświadczonych budowlańców około 40 dni roboczych. Wszelkie prace zakończone zostały w pełni zadowoleniu proboszcza i co najważniejsze wiernych uczęszczających do tej jakże pięknej świątyni.

Wszelkie prace zakończone zostały w pełni zadowoleniu proboszcza i co najważniejsze wiernych uczęszczających do tej jakże pięknej świątyni.