Czysta biel mebli kuchennych o wysokim połysku  obłożona została  czarnym-satynowanym granitem o nazwie Absolute Black. Realizacja ta miała miejsce w domu jednorodzinnym położonym w spokojnej dzielnicy Katowic. Do wykonania blatów kuchennych została użyta płyta granitowa grubości 3 cm o wyjątkowo strukturze. Powierzchnia blatu została potraktowana specjalnymi szczotkami do uzyskania zamierzonego efektu antyku, krawędź blatu została zmatowiona i delikatnie ścięta pod kątem 45 stopni. Wszystkie elementy granitowe zostały kilkukrotnie zaimpregnowane profesjonalnymi preparatami dla kamieni naturalnych. Dla pełnego zadowolenia klientów wykonaliśmy również efektowną i praktyczną deskę do krojenia z granitu Wiscont White naszej własnej marki Artigiano.

 

 

Miłośnicy kamienia naturalnego, którzy przyszli do nas z prośbą o wykonanie blatów kuchennych to dojrzałe małżeństwo z wizją nowoczesnego wnętrza.  Granit wykorzystany przy tej realizacji to indyjski Absolute Black w wydaniu antykowanym czyli o strukturze tzw. skórki pomarańczy.  Jest to kamień czarny lecz za sprawą poddania go odpowiedniej obróbce wygląda raczej na ciemny grafit.  Odpowiednio wyszczotkowany Absolute Black wygląda zjawiskowo, na pewno inaczej niż znane nam granity polerowane. Całość wkomponowana odpowiednio w meble tworzy wyjątkowy klimat w tak istotnym miejscu jakim jest kuchnia. Klienci poprzez dobór matowej powierzchni blatu względem czysto białej, gładkiej kuchni uzyskali nieprzewidywalny kontrast.

Klienci zlecając naszej firmie wykonaniu blatu kuchennego zdecydowanie określili, że priorytetem w tym wypadku będzie wygląd oraz funkcjonalność ich kuchni. Meble wykonane ze starannością o kolorze czystej bieli chcieli przyzdobić kamieniem w jednej tonacji, zdecydowanie ciemnym lecz niepolerowanym. Wybór granitu padł na Absolut Black w wydaniu antykowanym. Przed przystąpieniem do prac upewniliśmy się, że prace stolarskie zostały zakończone. Wykonaliśmy kompleksowy pomiar mebli w domu klientów. Po uzyskaniu wszystkich parametrów technicznych, mogliśmy zabrać się do wycinania oraz obrabiania poszczególnych elementów granitowych. Realizacja tego projektu przebiegała zgodnie z harmonogramem i w normach czasowych określonych przez naszych klientów.

Odpowiedni pomiar, fachowe wykonanie oraz montaż. Szybka realizacja która będzie podziwiana latami.