Zastosowanie jednego koloru kamienia w domu wcale nie musi być nudne. Granit dzięki temu, że doskonale poddaje się obróbce może przybierać różne formy. Granit, który użyliśmy przy opisywanej realizacji to Absolut Black.

Kamień ten jest koloru czysto czarnego ale jedynie w przypadku odpowiedniego wyszlifowania go i wypolerowania-tylko wtedy uzyskujemy kruczoczarny kolor lecz nie w tym wypadku.

Dzięki zastosowanie granitu-Absolut Black przy tej realizacji osiągnęliśmy cel wymierzony przez klienta. Wszystkie elementy kamienne w tym domu miały być matowe, zatem zabraliśmy się do roboty.

Do wykonania schodów zewnętrznych użyliśmy czarnego granitu palonego w formie stopni oraz podstopnic, dodatkowo obłożone zostały murki towarzyszące schodom na zewnątrz budynku. Schody wewnątrz jak również część kominka obłożone zostały wykończeniem-satyna czyli dosyć gładką lecz nie do końca szlifowaną strukturą przypominającą skórkę pomarańczy.

Blaty w kuchni domu jak i w części SPA dopasowane do mebli i otoczenia mają strukturę antykowaną. Antyk to struktura którą uzyskujemy po wyszczotkowaniu wcześniej palonego już kamienia. Powierzchnia idealnie matowa, odpowiednio zaimpregnowana wydaję się być niepowtarzalna.

Nowoczesna architektura domu oraz dobór kamienia w różnej jego postaci do całości projektu, czy można oczekiwać czegoś więcej?