Projekt wykonaliśmy w malowniczo położonej dzielnicy Mikołowa. Materiał potrzebny do wycięcia schodów to płyty granitu Juparana o grubościach 3 cm.. Zebrano odpowiednie pomiary i zrobiono szkice.  Elementy granitowe odpowiednio wycięto i obrobiono na specjalistycznych maszynach. Wszystkie elementy granitowe zostały całościowo zaimpregnowane profesjonalnymi preparatami dla kamieni naturalnych.

Juparana  to kamień naturalny (granit) o bardzo ciekawej fakturze. Całość tworzą wyraźne smugi przechodzące przez cała płytę. Granit Juparana to połączenie brązowo-szarego tła oraz różu przechodzącego wzdłuż kamienia. To wszystko wygląda bardzo zjawiskowo czyniąc granit doskonałym dopełnieniem stylowego wnętrza. Bardzo urodziwy oraz nietuzinkowy kamień. Odbiorcy projektu dzięki bardzo wyraźnemu kolorowi kamienia uczynili ze schodów najważniejszy i najbardziej stylowy punkt w swoim domu.

Dojrzali już ludzie zlecając naszej firmie wykonanie tych pięknych schodów określili, że priorytetem w tym wypadku będzie nadanie wyremontowanemu wnętrzu nowego wyraźnego stylu. Szukali kamienia granitowego, który to uczyni i nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Po kilkukrotnym odwiedzeniu siedziby naszej firmy wybór padł na piękną Juparanę. Przed przystąpieniem do prac wykonaliśmy odpowiednie rysunki techniczne wykonane w domu klientów. Zrobiliśmy kompleksowy pomiar schodów. To wszystko pozwoliło na stworzenie tego cudownego wnętrza.

Prace przebiegały bardzo pomyślnie. Zadowolenie klientów było tak duże ,że zlecili nam w kolejnym sezonie wykonanie schodów na zewnątrz budynku wraz z powierzchnią tarasową.