Wiscont White

Doskonały pod każdą postacią granit uwielbiany przez wszystkich wielbicieli natury. Dostarczający domowym wnętrzą wiele spokoju i odrobiny ekstrawagancji.

Wiscont White jest kamieniem naturalnym, granitem pochodzącym z Indii. Bardzo ładnie pasującym do nowoczesnych, niestandardowych wnętrz. Granit o szczególnym odcieniu bieli z nutą szarości w połączeniu z czarnymi smugami. Wyjątkowo piękny jest to kamień. Za każdym razem spotykany wydaje się być inny. Jest to jednak w stu procentach prawda ponieważ należy do grupy granitów niepowtarzalnych.

Parametry techniczne

Kraj pochodzenia:
Indie
Kolor kamienia:
biel, czerń, szarość
Gęstość objętościowa (kg/m3):
2652 kg/m3
Nasiąkliwość:
0,26%
Wytrzymałość na zginanie (MPa):
16,09 MPa
Wytrzymałość na ściskanie (MPa):
152-169 MPa
Zastosowanie:
blaty kuchenne, blaty łazienkowe, schody, posadzki
Powierzchnia:
polerowana
Dostępność materiału:
płytki 1cm, duże płyty 2 i 3 cm

Wydobywany w kilkunastu różnych złożach za każdym razem daje nam możliwość odkrywania go na nowo. Z każdym nowo wydobytym blokiem skalnym staje się co raz to ciekawszy. Połączenie trzech współgrających idealnie ze sobą kolorów tworzy niesamowitą, bardzo okazałą całość. Szczególne piękno, które dostarcza nam ten kamień ujawnia się dopiero podczas skomponowania z meblami kuchennymi, czy też w formie blatu łazienkowego – rozjaśniającego i dodającego uroku pomieszczeniu. Kamień nad wyraz nowoczesny i bardzo stylowy. Szczególnie polecany wszystkim osobom, które szukają czegoś wyjątkowego, a zarazem nietuzinkowego. Perełka wśród granitów oferowanych na rynku kamieniarskim.